Dá se bydlet stylově ve starém pronajatém bytě?

Mix starožitného s moderním nebo tradičním retro nábytkem či art deco kousky jsou i dnes velmi trendové. Stačí je vhodně zkombinovat a je to.

Studuji v hlavním městě, kde máme s kamarádkou v pronájmu starý cihlový byt i se zařízením. V bytě jsou dřevěné parkety, původní okna a černobílá mozaiková dlažba v chodbě a kuchyni. S majitelem jsme se dohodli, že zde můžeme provést několik změn. Nevíme však, jak za pár eur změnit byt k lepšímu. Hlavně si nejsme jisté, jestli to s tímto zařízením vůbec půjde. Děkujeme! Zuzana a Miška, Bratislava

Jasně, že půjde! Vždyť si tam můžete namíchat eklektismus jako lusk. Mix starožitného s moderním nebo tradičním retro nábytkem či art deco kousky jsou i dnes velmi trendové. Stačí je vhodně zkombinovat a je to.

Bydlení ve starém bytě

Parkety, okna a dlažba rozhodně přiznají věk nemovitosti, ale to je v tomto případě jen dobře. Pokud tam máte vysloveně starožitné kousky nábytku, můžete si gratulovat. Ty jsou totiž zárukou precizní práce a poctivých materiálů. Když je spojíte s moderním designem, přidáte interiéru podpis současnosti.

Wood table top on blur kitchen counter (room)background.For montage product display or design key visual layout.

Jste mladé, jste studentky, tak vneste jistou dávku rebelie i do designu vašeho přechodného domova. Výrazné plakáty v sytých neonových barvách nebo zábavné černobílé citáty či obrázky zarámujte do minimalistických rámů a zavěste je nad starou skříňku v obýváku nebo předsíni. Po stranách oken spusťte lehounké závěsy s animálním motivem nebo květinami. To samé udělejte se stěnou. Nebojte se alespoň na jednu z nich – tu, na kterou padne po vstupu do místnosti pohled jako první, pověsit tapety s výrazným, byť i geometrickým vzorem. Síla se skrývá v poměru.

Máte-li v obývacím pokoji starou pohovku, žádá si k sobě moderní konferenční a odkládací stolky s kovovou podnoží a betonovou či mramorovou deskou. Naopak, pokud jste televizi postavili na starožitnou, vintage, art deco nebo retro skříňku, pořiďte si pohovku, která jí vytvoří protiklad z pohledu barev, stylu a materiálu. Právě kombinováním starého s novým se vyhnete tomu, aby váš byt působil jako muzeum.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram