5 tipů, jak rychle a nenáročně změnit starý obývací pokoj na nový

I malé změny v dekorování interiéru dokážou prostor výrazně změnit k lepšímu. Netřeba na ně utratit majetek, ani strávit týdny rekonstrukcí. Zde je 34 tipů, díky kterým s minimální námahou přeměníte i nejnudnější obývací pokoj na místo s WOW efektem.

1 Vymalujte

Je to nejjednodušší cesta, jak změnit vzhled místnosti. Existuje celá řada pravidel a pouček o tom, jak jednotlivé odstíny působí na naše smysly či modelují prostor. Například tmavé barvy vytvoří pocit tepla, bezpečí a dodají trochu intimity. Světlé zase místnost provzdušní, opticky zvětší a rozzáří. A pak jsou zde ještě trendy, které se v poslední době přiklánějí k přírodním odstínům. Vždy ale dejte přednost tomu, abyste se v místnosti cítili dobře. Teplé neutrální odstíny patří k letošním trendům. Zemité tóny přinášejí pohodlí, zatímco narůžovělý odstín zjemňuje prostor a uklidňuje smysly.

2 Zavěste si obraz

Nemusí viset jen v obýváku nad sedačkou. A nemusí to být jen velkorozměrné originály olejomaleb. Vkusně může působit také pěkná reprodukce nebo zarámovaná kresba, plakát či vzpomínková fotografie či nevšední LED obraz. Nejvhodnější je bílá, neutrální stěna, na které bude každý obraz působit živě. Neznamená to však, že by barevné stěny byly nevhodné, nesmí však svým účinkem přehlušit nebo tříštit dojem z obrazu. Působivou kombinaci můžete vytvořit z více obrazů. Drobné obrázky se budou zdát větší, pokud je zavěsíte více pohromadě.

3 Uspořádání obrazů

Obrazy uspořádané v řadě vedle sebe pokoj opticky rozšiřují, uspořádané nad sebou zvyšují.

4 Obklady

Luxury home interior with design furniture. Modern decor of sitting room.

Obložení stěn je dalším způsobem, jak zvýraznit místnost. Vyberte jen jednu zeď, a jelikož bude dominantní, musí dokonale zapadnout do obývacího pokoje a podpořit styl jejího vybavení. Obklady pomohou v boji s křivými stěnami či nehezkou omítkou, také v boji s únikem tepla, ale i proti hluku. Možností je mnoho – obložení dřevem, kamenem, betonem či cihličkami, imitacemi. Dekorativní panely imitující kámen mohou být ze sádry, betonu nebo kompozitního materiálu, který nejvěrněji kopíruje přírodní materiál.

5 Stěny á la akvarel

V moderních interiérech jsou oblíbené akvarelové stěny. Vypadají velmi jemně, něžně a zároveň originálně. Akvarel symbolizuje spojení s vodou, proto prostor s takovou stěnou působí uvolňujícím a relaxačním dojmem. Úžasný akvarelový efekt nabízí také tapety, jejichž předností je snadná a rychlá instalace.

Tip: Veškerý nábytek a bytové doplňky na jednom místě

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram