Jak účelně a pěkně zařídit obývací pokoj?

Obývací pokoj je jednou z nejfrekventovanějších částí domu. Slouží pro formální návštěvy, pohodové setkání s přáteli, práci i lenošení s rodinou. Její zařízení by proto mělo být všestranně využitelné i funkční.

Dobrý den, děti mi odrostly a já jsem doma zůstala sama, rozhodla jsem se proto přeorganizovat domácnost. Chci omlazení, ale také funkční a pěkné zařízení. Vůbec nevím, kde začít, ani jak ji správně dekorovat. Existují nějaké obecné rady, podle kterých bych mohla postupovat? Andrea Č.

Důraz pokládejte na kvalitní sedací soupravu, která bude pohodlná, zároveň však bude vždy působit upraveně. Její velikost a tvar závisí na dispozice místnosti, jakož i na počtu lidí, kteří se u vás doma schází. Disponování úložnými prostory a rozkládáním na lůžko je rovněž individuální, záleží jen na tom, co u vás najde využití.

Trendy v obýváku

V současnosti jsou velmi oblíbeným a trendovým prvkem otevřeny nástěnné police a knihovny na celou stěnu s tzv. push otevíráním bez viditelných úchytů. Při barvě a materiálovém provedení se meze nekladou. Zvolte si jednu základní a dvě pomocné barvy. Například hnědou doplněnou o akcent světlé modré a krémové. Je jen na vás, jestli zvolíte světlé nebo tmavé dřevo, černý nebo bílý lakovaný povrch, či dokonce kombinaci barev a materiálů. Souladu v obýváku docílíte jednotnou barevnou škálou, ale i kombinací více odstínů jedné barvy.

Jedinečný vzhled dodají unikátní doplňky. Vůbec jich nemusí být mnoho, stačí pár kousků z křehkého skla nebo dřeva spojeného se syrovým kovem. Teplo a atmosféru do prostoru vnese cihlový, kamenný nebo dřevěný obklad jedné ze stěn. Velký úspěch v současnosti zažívá i pohledový beton na zdi.

Stylish composition of living room interior with corner grey sofa, green velvet armchair, coffee table, wooden floor, design furniture and minimalist personal accessories. Modern home decor. Template.

K tomu pár ozdobných polštářů, hřejivých přikrývek a stylový obývací pokoj je na světě. Pokud patříte k těm, kdo preferují spíše vzdušnost prostoru s dávkou moderního ducha, vsaďte na čisté linie a výrazné geometrické tvary. Žluté dřevo s jemným retro výrazem, bílý lakovaný nábytek a světlé čalounění v bílých a šedých odstínech vás jistě uchvátí. Vyhledávaný je také svěží severský styl, ve kterém se citlivě kombinují různé kusy nábytku, pohodlné sedačky se spoustou polštářků a bílé dřevo. Ovšem nezapomeňte dozdobit obývací pokoj fotografiemi v různých, klidně i odlišných rámech. Pokud máte ráda květiny, policový systém na desítky květin vám bude dělat radost a místnosti dodá svěžest. Takovou zelenou stěnou můžete oddělit obývací pokoj od pracovního koutu, pokud je jeho součástí.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram