Přehled vysavačů: Který je ten pravý?

Základem čisté domácnosti je kvalitní vysavač. Z obrovského množství modelů a značek se vám pravděpodobně zatočí hlava. Do obchodu proto jděte s jasnou představou, co od vysavače očekáváte.

Před koupí vysavače je dobré vědět

Jakou máte doma podlahu? Jsou to koberce, dlažba nebo laminát? Pokud jde o první jmenované, směrodatná bude výška sacího výkonu a proudění vzduchu. Na laminát, dřevo a dlažbu až tak vysoké sání nepotřebujete. Je vás doma pět nebo žijete sama s kočkou? To vše zaváží.

Vyšší příkon jde ruku v ruce s vyšší spotřebou energie. Na trhu však seženete i vysavače s nižším příkonem, ale vysokou sací schopností.

Souvisejícím parametrem je i proudění vzduchu udávané v litrech za sekundu.
V případě kvalitních vysavačů je tato hodnota kolem 35 až 50 l/s.

Uses vacuum cleaner. Woman in casual clothes is indoors at home.

Ptejte se na filtry a hlavně na počet jejich vrstev. Výrobci své vysavače vybavili antibakteriálními a HEPA filtry, které zachytávají prachové částice. Moderní vysavače disponují vícenásobnou filtrací a jsou schopny zatočit is pylem a s exkrementy od roztočů.

Přehled vysavačů

Při výběru robotického vysavače, který nečistoty sklízí pomocí rotujících kartáčků, si zjistěte délku vysávání na jedno nabití (ty kvalitní vydrží až 80 minut), počet senzorů a také výšku vysavače.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram