Kreativní úpravy stěn, které vnesou do obývacího pokoje jedinečnou atmosféru

Současným trendem jsou kreativní úpravy stěn, ze kterých vyzařuje cosi zvláštní a jiné, které vnesou do obývacího pokoje jedinečnou atmosféru, zdůrazní její osobitost a vyzdvihnou tvůrčí nezávislost. Odvažte se tedy od konvencí a dopřejte stěnám vášeň a dynamiku.

Dekorativní strukturovaná omítka

Moderní materiály uvolnily křídla kreativitě i v dekorativních omítkách. Jsou protipólem hlazené sádry a speciální technikou nanášení a úpravami vrchní vrstvy vzniká jejich výsledná struktura. Vytváří se z barevné omítkové směsi, která určí výslednou barvu.

Omítkou z řady Profipaint stačí zvýraznit jen jednu stěnu nebo zajímavý stavební prvek. I zde platí – méně je víc. Vynikne v kontrastu s hladkou plochou a vhodně zvoleným osvětlením. Strukturovaný efekt můžete doplnit kombinací několika barev, což přidá stěně plastičnost.

Tapeta jako obraz

Esteticky atraktivní tapetu lze vnímat také jako velkoplošný obraz. Od ostatních tapet se liší hlavně svým uměleckým zpracováním, které vytvoří v interiéru osobitou atmosféru. Můžete ji využít jako hlavní vizuální motiv nebo jako dekorativní prvek, který dodá interiéru moderní a bláznivou náladu. Moderní tapety na míru umožňují sladit místnost s vaším osobním stylem.

Charakteristické pro takové tapety jsou úžasné barvy, často neobvykle sladěné. Motivy, digitálně vytištěné na kvalitní netkané textilii – vliese, jsou inspirovány flórou, faunou, industriálními detaily a současným designem, které jsou často netradičně kombinovány. Jsou zpracovány v určitém rozměru na jednom či více pásech, díky čemuž nepřipomínají běžné tapety. Jsou tlustší než většina tapet, což je činí odolnějšími proti poškrábání, takže přežijí i drobné nehody způsobené dětmi nebo domácími mazlíčky. Jsou omyvatelné a mají také požární odolnost.

Elegant living room interior design with mock up poster frame, grey corner sofa, coffee table and personal accessories. Pastel neutral colors. Template.

Tip redakce
Zda bydlíte v paneláku nebo rodinném domě, můžete svléknout stěny z nánosů nátěrů, vrstev tapet a zkuste najít podstatu – beton nebo cihlu. Originální struktura jamek a nepravidelných jamek litého betonu vás může inspirovat k experimentům s nečekaným výsledkem. Jen se nebát.

Trefte do černého!

Černá, tmavě modrá, temná zelená nebo barva hořké čokolády – takové dramatické barvy mohou být v obývacím pokoji, jídelně nebo i koupelně přínosem. Pokud je nepoužijete bezhlavě.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram