Byt v Sao Paulo: Inspirativní mužská záležitost

André Klotz fotografuje architekturu, interiéry, lidi. Jeho byt v Sao Paulo je plný fotografií a suvenýrů přinesených z mnoha cest, jakož i rodinných pokladů. Rámec tohoto stylového a mužského bytu ovšem přesahuje jeho neopakovatelná atmosféra. Nasejte z ní spolu s námi.

Byt našeho hostitele je v budově, která se zcela odlišuje od finančních a kulturních institucí, které ji obklopují. Toto místo má jednu velkou výhodu: úchvatný výhled na okolní architekturu. „Hledal jsem místo s velkými okny, přes které bych mohl obdivovat město táhnoucí se až po horizont,“ říká André.

byt v sao paulo
Dřevěné police na betonové zdi jsou srdcem domova. Motocyklové přilby, inspirativní knihy, starý gramofon s vinylovými plotnami zde dýchají staršími či novějšími příběhy.
To, že fotografuje hlavně architekturu a má vášeň pro určitá architektonická řešení je viditelné v interiéru, který si sám zařídil. Každý z devadesáti čtverečních metrů prostoru je využit promyšleným způsobem. Když se sem André nastěhoval, neměl nic a všechno se zde objevovalo postupně a podle potřeby. Mnoho věcí vzniklo živelně, z jeho okamžitých nápadů. Například chtěl oddělit vstupní prostor od obývacího, a tak mezi pohovku a dveře postavil pár dřevěných bedýnek na sebe a dělící stěna byla na světě.

„Toto předělení bylo nevyhnutelné, protože jsem nechtěl sedět na pohovce a přitom se dívat na vstupní dveře. Rozhodl jsem se pro šílenou improvizaci a její výsledek překonal má nejsmělejší očekávání,“ dodává André s úsměvem.

byt v sao paulo
André si přál, aby měl ze svého bytu krásný výhled a aby viděl horizont, daleko nad město. Prostřednictvím velkých oken může sledovat panorama města na pozadí hor a je to jedinečný pohled.
Moderní versus retro

Náš hostitel si dal v mnohém poradit od známých architektů, například v srdci svého domova udělal betonovou stěrku, na které kontrastují dřevěné police na knihy. Co se koupelny týče, André neposlouchal nikoho a takto odůvodňuje své řešení: „Koupelna byla malá a tmavá. Otevřel jsem prostor a spojil jsem ji s ložnicí, ačkoli mě od toho mnoho osob povídalo. Teď mám v koupelně okno a nemůžu si stěžovat na nedostatek světla.“

Retro Dining Room. 3d Render

Zrak přitahuje také světlá kuchyně. Přes okno a jemné záclony sem proniká spousta denního světla – sen každého kulináře a zejména fotografa! I zde použil cementový, strukturovaný povrch stěn, který dodává interiéru industriální kouzlo. Když jsme se Andrého zeptali na oblíbené místo v bytě, s úsměvem řekl: „Možná je to klišé, ale po dlouhé cestě se rád vracím domů. Nemám zde oblíbené místo. Celý tento prostor je pro mě oblíbeným místem.“

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram