Mladá dvojice začala společný život v nevelkém, ale efektním 2-pokojovém bytě

On má rád urban styl, ona zase dává přednost dřevu a světlým odstínům. Jejich první společné bydlení však nevypadá jako mix kompromisů. Mladá dvojice začala společný život v nevelkém, ale efektním a pohodlném dvoupokojovém bytě, kde vládne harmonie a klid.

Peter a Karolína se při hledání svého prvního společného bydlení rozhodli pro dvoupokojový byt v novém developerském projektu na okraji Bratislavy. Koupili jej ještě ve fázi výstavby a měli možnost předem si vybrat standardní vybavení. Ze standardní nabídky jim však nic neulahodilo, a proto k dořešení bytu oslovili architektku Svetlanu Černou. „Peter je můj kamarád, už jsme spolupracovali na nějakých věcech, takže jsem znala jeho vkus, jeho osobitý styl a věděla jsem, jakým směrem se asi budeme ubírat v jejich bydlení,“ říká Svetlana.

první společné bydlení
Velké okno zásobuje otevřený společenský prostor dostatkem světla, po setmění jej zase dodává centrální světlo doplněné nepřímým osvětlením ze sádrokartonového podhledu.
Bez dispozičních změn

Ve dvoupokojovém bytě nebylo třeba dělat žádné dispoziční změny, dispozice Petrovi a Ivaně vyhovovala. Za ne nejlepší řešení považovali spojení toalety s koupelnou, ale nepustili se do oddělování těchto prostor vzhledem k časově i pracně náročnému zásahu. Jedině rozvody vody a elektřiny přizpůsobily kuchyňské lince a svým potřebám.

první společné bydlení
Peter chtěl do interiéru zakomponovat i cihličky, a jelikož ho nechtěli opticky zmenšovat, použili bílé ak nim doladili dveře.
To, že byl byt ještě ve fázi výstavby, byla výhoda a díky vstřícnosti developera mohli budoucí majitelé spolu s architektkou nasát atmosféru nového prostoru ještě před kolaudací. Pomohlo jim to vyřešit různá dilemata. Zjistili například, že prostor je výborně prosvětlený a mohou v něm uvažovat i nad tmavšími barvami.

Computer-generated image of environment friendly office foyer. Creative office lobby in 3D.

první společné bydlení
Kuchyňská deska a zástěna jsou ve stejném dřevěném dekoru, celou pracovní zónu se světlými horními skříňkami lemují úložné prostory tmavě šedé barvy.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram